CS

Kimu a Jumu 2023

Hned po vánočních prázdninách nás opět čekaly hudební soutěže „Kinder musizieren“ (Kimu) a „Jugend musiziert regional“ (Jumu). Soutěže se konaly na naší škole 23. a 24. ledna.

První den předvedli žáci základní školy každý dvě různé skladby - např. na klavír, housle a flétnu. Zazněly také písně. Tato nádherná událost dává naději na úspěšnou budoucí účast v mezinárodní soutěži „Jugend musiziert“.

Druhý den byl věnován soutěži „Jugend musiziert“. Hlavní kategorií letošního ročníku byl klavír. Porota byla složena z profesionálních hudebníků, kteří bodovali všechny práce a doporučovali je k postupu do hlavní soutěže, která se bude konat v Oslu od 17. do 22. března 2023. Lien Phuong Nguyen a Martin Vymazal dosáhli postupu v kategorii klavír, oba získali 24 bodů.

Všem hudebníkům blahopřejeme a děkujeme jim za skvělou reprezentaci naší školy.

 

Kategorie

Teilnehmende

AG

Punktzahl   

Preis

Klavier solo

Patrik Koutný

II

18

2. Preis

Klavier solo

Mela Llamas Kirsch

IV

17

2. Preis

Klavier solo

Martin Vymazal

IV

24

1. Preis WL

Klavier solo

Lien Phuong Nguyen   

VI

24

1. Preis WL

Gesang solo

Katharina Stuck

VII   

22

1. Preis

Drumset (Pop) solo   

Alexander Baga

V

20

2. Preis