O PROJEKTU

 

Vzdělávací program DofE pomáhá mladým lidem lépe poznat sama sebe, získat nové dovednosti a vytrvat. Přináší jim možnost zapojit se do osvědčeného programu, v případě potřeby získat finanční podporu pro své aktivity a stát se součástí mezinárodní komunity.

S DofE jde všechno líp a je to i větší zábava! Aby studenti uplatnili svou všestrannost, má program DofE čtyři základní oblasti: dovednost, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Pro splnění zlaté úrovně se navíc zúčastní akce s pobytem. V každé z těchto oblastí si studenti vyberou aktivitu, která je zajímá, ať už se jedná o nějakou novou nebo o tu, kterou už dělají. Společně s dospělým člověkem si stanoví ambiciózní cíl, na jehož plnění budou následně pracovat po dobu odpovídající vybrané úrovni programu.

V Německé škole V Praze běží nyní tento program v 6 skupinách na dvou úrovních: 4 skupiny na bronzové úrovni a 2 skupiny na zlaté úrovni. V 1. pololetí školního roku 2016/17 absolvovaly 2 bronzové skupiny cvičnou expedici ve Lhotce u Mělníka a ostrou expedici v Krkonoších ze Špindlerova Mlýna do Pece pod Sněžkou.

Více informací o programu DofE Award naleznete na oficiálních webových stránkách http://www.dofe.org (EN), http://www.dofe.cz (CZ), nebo zde.

Vedoucí: Eliška Pekárková a Světlana Kotyková